PL EN
Kontakt

 

Adres:

43-470 Istebna 1000

 

tel./fax +48 33 8556222

tel. +48 33 8577648

tel. +48 33 8577649

 

e-mail:

gops@ug.istebna.pl

A A A

Bezpłatne spotkanie dotyczące ulg i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie zaprasza dnia 01 sierpnia 2013 r. na bezpłatne spotkanie dotyczące ulg i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym. Informacji na ten temat udzielą podczas spotkania pracownicy cieszyńskich urzędów m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Istebnej.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby niepełnosprawne oraz ich otoczenie (rodzina, opiekunowie, współzamieszkujący, itp.).
Miejsce spotkania: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej, Istebna 1345
Wykłady przedstawią pracownicy:
1.    Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – wykład na temat świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, renty socjalnej oraz renty z tytułu niezdolności do pracy,
2.    Powiatowego Urzędu Pracy – usługi i instrumenty rynku pracy skierowane do osób niepełnosprawnych,
3.    Urzędu Skarbowego – możliwości skorzystania przez osoby uprawnione z odliczenia od dochodu ulgi rehabilitacyjnej w rozliczeniu rocznym PIT,
4.    Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych w powiecie cieszyńskim.
5.    Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – świadczenia rodzinne i pomoc społeczna w tym usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych.