PL EN
Kontakt

 

Adres:

43-470 Istebna 1000

 

tel./fax +48 33 8556222

tel. +48 33 8577648

tel. +48 33 8577649

 

e-mail:

gops@ug.istebna.pl

A A A

Aktualności

 • Wydawanie żywności

  2017-01-20 09:48

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Istebnej informuje, że pomoc w formie żywności z PKPS będzię wydawana w dniach: 23 stycznia w godz. 8.00-12.00 oraz 24 stycznia w godz. 12.00-17.00

 • Informacja ze Świadczeń Rodzinnych

  2017-01-10 08:58

  Od 1 stycznia 2017 r. wchodzi w życie ustawa o wspieraniu kobiet w ciąży i rodzin „Za Życiem”. Ustawa dotyczyć będzie świadczeniobiorców oraz osób uprawnionych do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji w rozumieniu przepisów o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

  Z tytułu urodzenia się żywego dziecka zostanie przyznane  jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł dla dziecka  posiadającego zaświadczenie o ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu albo nieuleczalnej chorobie zagrażającej życiu, powstałej  w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu .  Zaświadczenie to może wystawić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego posiadający specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa  i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.  Kobieta musi pozostawać pod opieką lekarską nie później niż  od 10 tygodnia ciąży do porodu.  Wniosek o wypłatę świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka. Jednorazowe świadczenie przysługiwać będzie matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka bez względu na dochody.

  Ponadto informujemy, że od 1 stycznia 2017 r. zmienia się kwota świadczenia pielęgnacyjnego  z kwoty 1300 zł na kwotę 1406 zł.

   

  Pozostałe informacje można uzyskać pod nr., tel. 338577649 lub w pok. 220 UG Istebna.

 • Pomoc materialna dla uczniów

  2016-08-30 13:44
 • Nowy okres zasiłkowy 2016/2017

  2016-08-12 10:39

  · ŚWIADCZENIA RODZINNE : wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego należy składać od 1 września wtedy wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi do 30 listopada Natomiast osoby, które złożą wniosek w październiku lub listopadzie będą miały wyrównane świadczenia rodzinne za miesiąc listopad i wypłacone do dnia 31 grudnia

  Paza okresem zasiłkowym świadczenia rodzinne są wypłacane od miesiąca, w którym wniosek został złożony. W przypadku złożenia wniosku o świadczenia rodzinne po 10 dniu miesiąca świadczenia za dany miesiąc są wypłacane w miesiącu następnym po miesiącu, w którym wniosek został złożony;

  · FUNDUSZ ALIMENTACYJNY: wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego należy składać od 1 sierpnia wtedy wypłata świadczeń z funduszu alimentacyjnego nastąpi do 31 października. Jeżeli wnioskodawca złoży wniosek w miesiącu wrześniu lub październiku wypłata świadczenia z funduszu alimentacyjnego nastąpi do 30 listopada

  · STYPENDIA : wnioski do stypendium należy składać ostatecznie do 15 września 2016 r.

 • Informator - Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny

  2016-07-27 00:00

  Dołącz online do Karty Dużej Rodziny!

  Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.

  Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy wypełnić e-deklarację, poprzez wskazanie m.in. jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

  Nowy moduł ułatwi potencjalnym partnerom dołączenie do programu, przyspieszy cały proces, a także usprawni pracę jednostek odpowiedzialnych za zawieranie umów z nowymi partnerami.

  Status partnera programu to szereg korzyści, takich jak wzrost rozpoznawalności czy też pozyskanie grupy lojalnych klientów. Swoją Kartę odebrało już ponad 1,3 mln osób, a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. W sumie w Polsce jest 3,4 osób w rodzinach wielodzietnych. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

  Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie rośnie. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ok. 10,5 tys. miejsc w całej Polsce.

  Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour, Simply Market, Alma oraz Piotr i Paweł, a także na stacjach paliw LOTOS i ORLEN.

  Nie trzeba być dużą firmą by do nas dołączyć – do partnerów Karty Dużej Rodziny należą także m.in. PKS Piła, Muzeum Dobranocek i przedszkole niepubliczne „Krasnal” w Olsztynie.

  Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

  Deklarację można złożyć tutaj: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr