PL EN
Kontakt

 

Adres:

43-470 Istebna 1000

 

tel./fax +48 33 8556222

tel. +48 33 8577648

tel. +48 33 8577649

 

e-mail:

gops@ug.istebna.pl

A A A

Aktualności

 • Nowy okres zasiłkowy 2016/2017

  2016-08-12 10:39

  · ŚWIADCZENIA RODZINNE : wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego należy składać od 1 września wtedy wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi do 30 listopada Natomiast osoby, które złożą wniosek w październiku lub listopadzie będą miały wyrównane świadczenia rodzinne za miesiąc listopad i wypłacone do dnia 31 grudnia

  Paza okresem zasiłkowym świadczenia rodzinne są wypłacane od miesiąca, w którym wniosek został złożony. W przypadku złożenia wniosku o świadczenia rodzinne po 10 dniu miesiąca świadczenia za dany miesiąc są wypłacane w miesiącu następnym po miesiącu, w którym wniosek został złożony;

  · FUNDUSZ ALIMENTACYJNY: wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego należy składać od 1 sierpnia wtedy wypłata świadczeń z funduszu alimentacyjnego nastąpi do 31 października. Jeżeli wnioskodawca złoży wniosek w miesiącu wrześniu lub październiku wypłata świadczenia z funduszu alimentacyjnego nastąpi do 30 listopada

  · STYPENDIA : wnioski do stypendium należy składać ostatecznie do 15 września 2016 r.

 • Informator - Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny

  2016-07-27 00:00

  Dołącz online do Karty Dużej Rodziny!

  Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.

  Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy wypełnić e-deklarację, poprzez wskazanie m.in. jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

  Nowy moduł ułatwi potencjalnym partnerom dołączenie do programu, przyspieszy cały proces, a także usprawni pracę jednostek odpowiedzialnych za zawieranie umów z nowymi partnerami.

  Status partnera programu to szereg korzyści, takich jak wzrost rozpoznawalności czy też pozyskanie grupy lojalnych klientów. Swoją Kartę odebrało już ponad 1,3 mln osób, a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. W sumie w Polsce jest 3,4 osób w rodzinach wielodzietnych. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

  Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie rośnie. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ok. 10,5 tys. miejsc w całej Polsce.

  Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour, Simply Market, Alma oraz Piotr i Paweł, a także na stacjach paliw LOTOS i ORLEN.

  Nie trzeba być dużą firmą by do nas dołączyć – do partnerów Karty Dużej Rodziny należą także m.in. PKS Piła, Muzeum Dobranocek i przedszkole niepubliczne „Krasnal” w Olsztynie.

  Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

  Deklarację można złożyć tutaj: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr

   

 • Informacja Regionalnego Ośrodka Wsparcia i Informacji Osób Niepełnosprawnych TRIANON PL

  2016-06-29 12:56
 • Zatrudnimy fizjoterapeutę - rehabilitanta.

  2016-05-25 14:59

  Szczegóły w ogłoszeniu.

 • „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)”

  2016-05-05 07:44

  W związku z zawarciem umowy o dofinansowanie projektu, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż realizuje projekt pozakonkursowy pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.